TIP: V případě osobního odběru zboží na prodejně doporučujeme vytvořit objednávku online. Osobní odběr je zdarma a výrazně tím zkrátíte pobyt na prodejně a zrychlíte výdej vašeho zboží.

Chromatičnost, nebo-li barva světla

Teplota chromatičnosti je odborný název pro vyjádření barvy světla, které svítidlo vyzařuje. Námi dovážená LED svítidla jsou k dostání ve třech barevných odstínech. Neodborně se těmto odstínům říká teplá bílá, denní bílá a studená bílá.

U LED žárovek nelze naprosto přesně stanovit teplotu chromatičnosti, proto se používá určitý rozsah, ve kterých LED žárovka svítí. V našem eshopu nabízíme žárovky v teplé, denní - neutrální a studené bílé.

 

Tři barevné odstíny

 

Jakou barvu tedy zvolit?

 a) teplá bílá

Teplá bílá odpovídá rozsahu 3000-3500K. Teplá bílá se používá především pro osvětlení obytných prostor. Díky svému žlutému zabarvení působí velice příjemně. Proto většina zákazníků preferuje právě tuto barvu.

 b) denní bílá

Denní bílá odpovídá 4000-4500K. Tuto barvu můžeme označit rovněž jako "neutrální bílá". Je vhodná pro osvětlení obývacích pokojů a pracoven.

 c) studená bílá

Studená bílá odpovídá 6000-6500K. Studená bílá se hojně používá pro osvětlení průmyslových hal, obchodů a kanceláří. Pro využití v domácnosti lze tuto barvu doporučit jako osvětlení kuchyně nebo pracovní linky. 

 Náhled tónů barevné teploty