LED žárovky

LED žárovky jsou již běžnou součástí moderní domácnosti. LED žárovky postupně nahrazují klasické žárovky a jsou vhodným doplněním úsporných zářivek. Pod pojmem LED žárovky rozumíme i náhradu klasických bodovek. Výměna klasických bodovek za LED žárovky je první a nejjednodušší způsob jak ušetřit značnou část elektrické energie a nákladů. LED žárovka s příkonem 3W plně nahradí bodovku s příkonem 25W. Spotřeba LED žárovky dosahuje v tomto případě pouze 12% původní spotřeby a úspora je neuvěřitelných 88%.

Vhodný výběr patice pro LED žárovky

Před nákupem LED žárovky je potřeba vědět jaký model je náhradou za současnou žárovku nebo bodovku. V naší nabídce naleznete LED žárovky se závitem E14 a E27. Tyto závitové patice se používají u žárovek. Patice GU10 a MR16 se používají u bodovek

LED žárovky - Patice E27

Patice E27 je nejstarší patice používaná u žárovek, proto je také nejrozšířenější. V objektech staršího data výstavby byla osazována téměř stoprocentě. Používá se pro napájecí napětí 230V.

LED žárovky - Patice E14

Patice E14 je nástupcem předchozí patice E27. V dnešní době lze najít na trhu svítidla s oběmi typy patic. Patice E14 získává převahu u nově nakupovaných svítidel. Používá se pro žárovky, úsporné zářivky, a nově také pro LED žárovky. Pracovní napětí této patice je 230V.

LED žárovky - Patice GU10

Patice GU10 se používá především pro bodová svítidla. Napájecí napětí je 230V.

LED žárovky - Patice MR16

Patici MR16 používají především žárovky a bodovky ve stolních lampičkách. Napájecí napětí je 12V. Díky tomuto nízkému napájecímu napětí se s touto paticí můžeme setkat i v koupelnách a místech s větší vhkostí.

 

Patice žárovaek

Hledání dle parametrů:

Řadit podle 
Výrobce 

Yzc5OTI5